KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12691151
nr 1269 1151
Johan Hilding Hägleby
(1900-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1954, motiv från Orust. Olja på pannå, 28x26 cm
Johan Hilding Hägleby, född 1900 i Skåne, död 1981, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 19 augusti 2019
kl 20:37:03
Johan Hilding Hägleby
Läs mer om Johan Hilding Hägleby